A szinkronkorcsolya:
A szinkronkorcsolyázás vagy más néven formációs korcsolya az 1980-as években indult el az Egyesült Államokból és mára már hatalmas tömegeket hódított meg világszerte. Szépség, harmónia, lendület. Ez a három szó az, ami teljességgel jellemzi ezt a csodálatos sportot, amelyet akár a művészetek között is említhetnénk. A szinkronkorcsolyát a szinkronúszáshoz vagy a formációs korcsolyához szokták leggyakrabban hasonlítani. Olyan csapatsportág ez, melyben 12-20 fős, főleg lányokból álló csapatok versenyeznek egymással. A csapatok hasonlóan a jégtánchoz vagy a műkorcsolyához, zenére hajtanak végre különböző előírt és szabadon választott gyakorlatokat. Ezen gyakorlatok során, a zene ütemére látványos alakzatokat formálnak, vagy különleges manővereket hajtanak végre. A csapatok teljesítményét a pontosság, a precizitás, és az összhang alapján értékelik. Az egyszerű vagy többes körök, a sorok, a tömbök vagy blokkok, a különféle malmok és egyéb elemek, mind a koreográfus fantázia-szüleményei. Minden lépés, mozdulat, kéztartás tudatos és összehangolt csapatmunka eredménye. Hosszú hónapok, esetenként évek munkája áll egy-egy közerl négy perces gyakorlat mögött.
Az összhang, a harmónia és a fegyelem adja azt a szépséget, amely elbűvöli, és magával ragadja a nézőket.
A szinkronkorcsolya hazánkban:
Hazánkban 1988 óta van jelen a sportág. Fejlődése folyamatos és töretlen. Örömteli, hogy egyre szélesebb körben válik kedveltté és ismertté. Egyre több fiatal dönt úgy, hogy kipróbálja ezt a különleges és cseppet sem könnyű műfajt. Magyarországon ma nyolc szakosztály különböző korcsoportos csapataiban, több száz versenyző szerepel. A szakosztályok minden évben összemérik erejüket az Országos Bajnokságon, valamint a Magyar Kupán. A versenynaptárt a két legrangosabb hazai eseményen kívül kisebb-nagyobb kupa is színesíti. Elmondható, hogy ezeknek a versenyeknek a színvonala, és ezzel párhuzamosan a nézettségi is fokozatosan nő. A versenyek hangulatát nehéz leírni. Természetesen ezeken a megmérettetéseken mindenki a legjobb akar lenni, de szemben más sportággal, itt a lányok tudnak egymás sikerének örülni. A versenyek szellemét az adja vissza legjobban, ami az eredményhirdetést követően történik. Csodálatos és megható pillanat, amikor minden versenyző a jégre lép, és egy óriási kört alkotva, hova tartozástól függetlenül kéz a kézben táncolnak hosszú perceken keresztül, igazi fesztiválhangulatot teremtve a csatornába.
Szakosztályunkról:
Székesfehérváron 1993-ban alakult meg a szakosztály Curling Egylet új családtagjaként, melyet napjainkra már az egyik legismertebbként tartanak számon. Csapataink évről évre sikeresen veszik föl a versenyt és minden korosztályban érmes reményekkel vághatnak neki a bajnokságnak. Ebben a szezonban a Székesfehérvári Curling Egylet és a Miskolci Jégvirág Korcsolyaklub szenior korú versenyzőiből egy közös csapat szerveződött, hogy az erős nemzetközi mezőnyben, a magyar szinkronkorcsolya sport is rangosabb helyezést tudjon elérni. Közös edzőtáborral kezdték el a felkészülést, melyen egy kanadai edző-koreográfus állította össze és tanította be az új szabályoknak megfelelő, magas színvonalú programokat. Remélik, hogy ez a nem szokványos együttműködés sikeres lesz, és hosszútávon biztosítja a folyamatos fejlődést. A szakmai hátteret több edző is biztosítja: Siáginé Varga Vera, kétszeres magyar bajnokműkorcsolyázó-vezetőedző, Almássy Zsuzsa világhírű magyar műkorcsolyázó-edző, Lővei Mária olimpikon tornász-erőnléti edző, és Elekes Péter táncedző.
Az oldal tetejére |