Hallos lom
2004.04.15. 23:08
Hallos lom
Az elml 25 v alatt Hawaiin, s a Flp szigetekrl kb. 130-140 klnsnek mondhat hallesetet jeleztek, melyek szervi, illetve pszichikai okait mindeddig nem sikerlt kiderteni.
Az is klns, hogy a "hall lmnak" nevezett betegsg soha sem szedi ldozatait a nk kzl, ezrt nevezhetnnk akr kimondottan a frfiak betegsgnek is. A "kr" minden egyes esetben ers fejfjssal jelentkezik, mely a fej s a nyaki rszek erteljes masszrozsval hamarosan elmlik. Kisvrtatva jra jelentkezik, majd jra elmlik, amg a beteg el nem alszik.
Az ers fejfjst kvet alvs sorn a beteg hnykoldik, doblja magt, nyg, nyszrg. A tnetek lthatan egyre erteljesebbek. Majd ujjai klbe szorulnak, szja habzani kezd, s jl lthat mdon mindent megtesz, hogy a borzalmas lombl felbredhessen, de nerejbl kptelen r. Gyorsul a lgzse, mozdulatai egyre szablytalanabb vlnak, s egyre nehezebben tud levegt venni. Ers rnggrcs veszi hatalmba, rtelmetlen szfoszlnyokat kiltozik, majd egy utolst rndul, s a megknzott, csupa verejtk testbl elszll a llek.
Mint ahogyan az elejn emltettk, ez a borzalmas hallforma csak a hawaiiak s a Flp-szigetiek kztt fordult el. Eddig mg nem vlt ldozatv eurpai. Az utlagos vizsglatok, s a boncolsi jegyzknyvek szerint ez a "Bang Utot-betegsg"-nek nevezett kr, minden egyes esetben tkletesen egszsges frfiakat tmad meg. A kimutathat elvltozsok kztt a hasnylmirigy bevrzse, a spadt arc, a kimered szemek, a habz szj, a krmk elkklse, s az enyhe tdvrzs nem a hall okai, inkbb annak kvetkezmnyei lehetnek. Az is biztosnak ltszik, hogy az ilyen mdon elhallozottak apja is ugyan ilyen rmlom ldozata volt. Eddig mindssze egyetlen Bang Utut-ban rngatz szemlyt sikerlt felbreszteni, aki azt lltotta, hogy lma sorn egy titokzatos, apr emberke prblta t megfojtani, s akinek markbl semmikppen sem tudott szabadulni...
|